Zoznámte sa s baránkom, ktorý hreje, ale nehryzie

So znižujúcimi sa teplotami vonku prirodzene túžite po zahriatí a komforte. V móde sa to prejavuje nástupom šálov, vlnených čiapok a rukavíc, v domácnosti zas zapínaním radiátorov a zútulňovaním interiéru. Jedným z najlepších a najfunkčnejších bytových doplnkov pre toto obdobie je určite baránok z mikrovlákna. Počuli ste už o ňom?

Čo to vlastne je?
Baránok z mikrovlákna je moderný materiál, ktorý vzhľadom pripomína pravé ovčie rúno. Zahreje vás aj pri tých najchladnejších televíznych večeroch, na dotyk je veľmi mäkký a príjemný a jeho dizajn skvelo doplní vzhľad vašej sedacej súpravy. Najčastejšie ho kúpite vo forme prikrývky či deky, alebo obliečok. Bonus – baránok z mikrovlákna je antialergénny, skvelo sa preto hodí do domácností alergikov.

Mäkučké a nepáchnuce mikrovlákno
Čo je teda to mikrovlákno, z ktorého je hrejivý baránok vyrobený? Podľa definície je to umelé textilné vlákno jemnejšie než 1 dtex. Ako vstupná surovina pri jeho výrobe sa používajú polyméry so zvýšenou homogenitou. Oproti prírodným vláknam sú mikrovlákna omnoho tenšie (až 4-krát oproti vlne). Vzniknutá priadza tak pozostáva z väčšieho počtu vlákien, ktoré majú omnoho väčšiu povrchovú plochu.

Mikrovlákno má vďaka tomu tieto vlastnosti:

  1. Výrobky z neho odpudzujú vlhkosť a chlad z vonku.
  2. Veľké množstvo pórov zas umožňuje rýchle odparovanie potu a nazhromaždenej vlhkosti zvnútra.
  3. Vzhľadom aj na dotyk pripomína prírodný hodváb. Je hebký a mäkučký ako plyšový obláčik. Na rozdiel od vlny.
  4. Taktiež nepáchne špecifickým ovčím pachom ako pravá barania koža.
  5. Je odolný proti žmolkovaniu.
  6. Ani častým praním nestráca svoje pozitívne vlastnosti.

Baránok z mikrovlákna tak v sebe snúbi všetky pozitívne vlastnosti, ktoré hľadáte. Okamžite zahreje, skvele izoluje teplo, nepáchne, je neuveriteľne príjemný na dotyk, ľahko schne, môžete ho pohodlne prať doma v práčke a vzhľadom je na nerozoznanie od ovčieho rúna. Na decodoma si navyše môžete vybrať baránkové súpravy aj v niekoľkých štýlových dizajnoch – fialový severský, etno v jesenných žiarivých farbách, či klasiku. S baránkovou súpravou jednoducho privítate jeseň s otvorenou náručou.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!