Zmeňte vzhľad obývačky originálnym prehozom na gauč

Pripadá vám vaša obývacia izba už roky fádna a nudná? Chceli by ste ju nejako oživiť, ozvláštniť, ale nech vás to nestojí veľa? Okrem zmeny postavenia vášho nábytku, nových dekorácií či premaľovania stien inou farbou sa núka aj ďalšia možnosť – pohrať sa trocha s vizážou vašej sedacej súpravy.

Opotrebovaná alebo zachovalá
Ak chcete inovovať vzhľad vášho gauča, preskúmajte najskôr pozorne jeho stav. Ak je vyšúchaný či zničený na viacerých miestach, ale nechcete kupovať nový, najlepšie vám na renováciu poslúžia tieto napínacie poťahy. Pohodlne ich navlečiete na celú sedačku, môžete si vybrať z niekoľkých vzorov a farieb, takže váš gauč bude vyzerať ako práve dovezený z obchodu.

Ak sú však opotrebované len niektoré miestečka najmä v sedacej časti, alebo je súprava pomerne zachovalá, iba chcete ozvláštniť jej vzhľad, postačí vám zaujímavá prikrývka. Na jeseň sa skvelo hodí baránok z mikroplyšu, pri domácich miláčikoch či menších deťoch zase vode odolná vo vkusných farbách.

Vyrobte si vlastný prehoz
Pre gazdinky a domácich majstrov, ktorí chcú dať svojmu domovu punc jedinečnosti, sa núka aj možnosť ušiť si vlastnú prikrývku či poťah. Prehoz zvládnete ušiť sami aj bez väčších skúseností v tejto oblasti, do šitia poťahu by sa však mali púšťať len skúsení a trpezliví domáci remeselníci.

Veľmi modernou a populárnou sa momentálne stáva technika patchwork, ktorou sa dajú vytvoriť nenapodobiteľné hračky, papuče, oblečenie a aj prikrývky. Výsledný produkt nevyzerá nikdy rovnako a jeho ušitie nie je náročné. Patchwork je veľmi ekologický a nestojí vás takmer nič – na ušitie požadovaného výrobku totiž používate ústrižky zo starých látok. Výsledná prikrývka či hračka tak v sebe ukrýva okrem pestrej palety farieb aj mnoho spomienok, ktoré sa k starým látkam viažu.

Čo na patchworkovú prikrývku potrebujete?

  • 2 x 2 cm štvorčekové ústrižky ľubovoľných látok
  • Bielu nažehľovaciu látku
  • Žehličku
  • Šijací stroj

Ako na to?
Ak potrebujete obrázkový návod, pozrite si ho tu.

  1. Z nažehľovacej látky si vystrihnite štvorce o rozmere 6x6 vašich štvorčekov (tzn. aby sa vám tam vošlo 36 vašich štvorčekových ústrižkov).
  2. Na látku poukladajte ústrižky a nažehlite ich.
  3. Takéto väčšie štvorce potom vezmite a zošite šijacím strojom v mieste spojov.
  4. Vystrihnite stĺpce po 6 štvorčekov popri švoch, znova ich pospájajte a prejdite žehličkou.
  5. Ešte raz zošite v mieste spojov.
  6. Zošite požadovaný počet väčších štvorcov (tých 6 x 6 vašich ústrižkov) podľa toho, ako dĺžku a šírku prikrývky chcete.
Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup