Zázrak menom bambusové vlákno – prečo ho mať doma?

Na výrobu odevov a papiera sa používa už storočia, zuhoľnatený ho využil Edison vo svojej žiarovke a podľa feng šuej čistí priestor od zlých energií – reč je o bambuse, známej orientálnej rastline. Jej vlákna majú mimoriadne prospešné vlastnosti pre ľudské zdravie. Prečo sa oplatí mať bambusové výrobky doma?

Zo stonky do nohavičiek

Bambusové vlákno je vyrobené z buničiny škrobnatých bambusových rastlín. V súčasnosti existujú dva typy jeho získania – mechanické spracovanie a chemické. U oboch typov sa však na začiatku procesu bambus rozseká na prúžky, z ktorých sa následne jedným alebo druhým spôsobom extrahuje vlákno. Je tenšie než vlas a má oblý, hladký povrch, ktorý je odolný proti oderu. Aké sú jeho výhody?

•    Hodvábna mäkkosť – vďaka svojmu oblému povrchu je vlákno hebké a mäkké. Dotýkať sa látky z bambusu je ako hladiť kašmír či hodváb.

•    Absorbuje vlhkosť – bambus je najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete hlavne preto, že má mimoriadnu savosť. Tkanina z neho si túto vlastnosť zachováva – je 3 až 4-krát savejšia, než bavlna. 

•    Termoregulácia – bavlnové vlákno dobre vyrovnáva rozdiely teplôt. Zachytenú vlhkosť odvádza od tela a udržuje vás v suchu a pohodlí. Bambus dýcha, zahrieva aj chladí. Vďaka svojej mikroštruktúre zostáva prírodné bambusové vlákno v horúcom počasí o 2-3 stupne chladnejšie ako bavlna a naopak - v chlade príjemne zahrieva.

•    Je antibakteriálne – bambus je v prírode zriedkakedy napadnutý škodcami. Podľa vedcov z tokijskej univerzity totiž obsahuje zložku, ktorá rastlinu prirodzene chráni pred plesňami a baktériami. Bambusové vlákno si tieto vlastnosti zachováva a dokáže zničiť až 70% baktérií.

•    Pohlcuje pachy – vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam bambusové vlákno aj neutralizuje nepríjemný zápach.

Doprajte si kvalitný spánok

Uvedené vlastnosti robia z bambusového vlákna ideálnu súčasť krycích matracov. Špeciálne ak trpíte alergiami alebo sa vám proste len nepáči myšlienka spánku na matraci plnom roztočov, plesní a baktérií, je krycí matrac Bamboo Comfort správnou voľbou. Doprajte si hygienický spánok, rozmaznávajte sa hodvábne jemným povrchom. Vďaka bambusovým vláknam vás nebude chladiť váš pot, v zime vám bude teplo a v lete príjemne sviežo.

Vybavte vašu domácnosť výrobkami z bambusových vlákien a doprajte si komfort a čistotu, ktorú ocení vaše zdravie.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!