Zariaďte si domácnosť v južanskom štýle

 

Inšpirovať sa dizajnom teplých krajín môžete i v zime. Priveďte si do domu trocha slnečného jasu a elegancie. Zariaďte si domácnosť v južanskom štýle.

Vyberaná neoklasika z juhu USA

Ako južanský štýl („southern style“) sa v USA označuje dizajn domov juhovýchodu Severnej Ameriky. Vily bohatých rodín z Louisiany či New Orleansu boli postavené v typickom neoklasickom slohu a natreté na bielo. Svoju charakteristickú architektúru s veľkolepými tienenými verandami okolo obvodu prízemia získali vplyvom horúceho a vlhkého podnebia južných častí USA. Stavitelia domov sa snažili využívať každý chladivý vánok, preto ich stavali vzdušné, a zároveň poskytujúce čo najviac tieňa. Väčšinou to boli príbytky zabezpečených plantážnikov, preto na nich nájdete detaily z 19. storočia a monumentálne stĺpy pri vchode. 

Ležérna elegancia u vás doma

Nemusíte sa presťahovať a zrenovovať celý dom, aby ste dosiahli ležérnu eleganciu južanského štýlu. Interiér takto zariadeného obydlia sa vyznačuje odtieňmi bielej a pastelovými farbami, čalúnením a akousi vzdušnosťou. Zrenovujte napríklad rýchlo a lacno svoju sedaciu súpravu – objednajte si napínací poťah v elegantnej smotanovej bielej a k nemu zlaďte pastelový koberec. Obývačka sa vám razom presvetlí a vy budete mať pocit, že tade zavial osviežujúci letný vánok.

Príťažlivá jednoduchosť zo Stredozemného mora

Ako južanský štýl sa však najmä v Európe označuje i dizajn obydlí okolo Stredozemného mora – hlavne zo Španielska, Talianska a Francúzska. Moderné domy v týchto oblastiach dýchajú architektonickým minimalizmom, čistými líniami a kombináciou tlmených odtieňov s výraznou červenou a lesklými materiálmi.

Ako ju docieliť doma

Biele steny, krémový alebo pastelový koberec a do toho sýto červená sedačka. To je prvok, ktorý uchváti oko pozorovateľa v obývačke opticky zväčšenej tlmenými farbami. Nemáte práve na kúpu novej sedačky? Zvoľte praktické napínacie poťahy v bohatej bordovej, ktoré jednoducho natiahnete na svoj starý gauč. Alternatívne môžete zvoliť i béžový poťah s výrazne červenými vankúšmi, prípadne s hrejivou prikrývkou z mikroplyšu s výrazným dizajnom.

Luxusný dizajn tkvie v jednoduchosti a vkuse. I minimalistickou zmenou v domácnosti môžete docieliť výrazný efekt. Nechajte sa inšpirovať eleganciou horúcich južných krajín a dajte vašej obývačke nový dych.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!