Využite liečivú silu farieb a vôní v domácnosti

Trápia vás bolesti hlavy či depresie? Alebo by ste si jednoducho chceli navodiť doma príjemnú, upokojujúcu atmosféru? Či naopak vyburcovať sa k výkonu? Na všetky uvedené problémy vám môžu pomôcť vhodne zvolené farby a vône.

Aromaterapia pre každého

Myslíte si, že ovplyvňovanie telesného a duševného stavu pomocou vonných olejov je novodobý výmysel? To je omyl. V Európe má aromaterapia dlhú tradíciu – jej počiatky nájdete v starobylých egyptských a rímskych kultúrach. V týchto dávnych ríšach starostlivo zdokonaľovali umenie práce s aromatickými rastlinami, stromami, ovocím, bylinami, kvetinami, korením, aby dosiahli čo najpriaznivejšie účinky pre zdravie a pohodu človeka. Pomôžte si vôňami aj dnes. Rozmiešajte trošku esenciálneho oleja vo väčšom množstve olivového oleja a masírujte svoju polovičku. Alebo zopár kvapiek nakvapkajte do vody a nechajte odpariť v aromalampe. Prevoňajte si príbytok.

Aké esencie si vybrať?

  •    Medovka – na upokojenie, proti nespavosti
  •    Rozmarín – silný stimulans pri únave, tiež afrodiziakum
  •    Mandarínka – osvieži, uvoľní napätie
  •    Borovica – je antiseptická, pomáha pri nachladení, nádche, dezinfikuje vzduch
  •    Grapefruit – antidepresívny, výborný na masáž
  •    Bazalka – pomáha pri bolestiach hlavy, tiež odpudzuje hmyz

Farby o vás mnohé prezradia

Všimli ste si niekedy, ako vás interiér v tlmených pastelových farbách upokojuje? Ale keď vidíte sýtu červenú farbu, zrýchli sa vám tep? Či si to uvedomujete alebo nie, farby vás sprevádzajú celý život a majú na vás istý vplyv. Farbami a ich vlastnosťami sa zaoberá niekoľko vedných odborov vrátane psychológie a lekárstva. Ich vplyv na človeka však vypozorovali už dávne kultúry – harmonické prostredie v súvislosti s farbami skúmali už starí Číňania v učení feng šuej. Tí si dokonca všimli aj istú spojitosť medzi farbami a chuťami – ak napríklad máte radi zelenú, určite neodmietnete ani sladký zákusok. Takisto podľa moderných psychológov náchylnosť k nejakej farbe vie veľa povedať o vašom psychickom stave.

Využite ich v domácnosti

Nepopierateľný účinok farieb využite aj v domácnosti. Nátery stien, zladenie doplnkov  istom odtieni – možností je niekoľko. Aký efekt majú najčastejšie používané farby?

  • Červená – stimuluje, prebúdza k činnosti. Je to farba moci, ohňa, vášne.
  • Modrá – upokojuje, má priaznivý účinok na zrak. Je farbou pokoja, citlivosti, ticha a bezpečia. Znižuje vnímanie bolesti i krvný tlak.
  • Žltá – napomáha vylučovaniu jedovatých látok z organizmu. Zmierňuje depresiu, regeneruje. Je to farba veselosti a nádeje.
  • Zelená – osviežuje a upokojuje. Je to farba prírody. Znižuje podráždenie, únavu, regeneruje.

Vytvorte si doma uvoľňujúcu atmosféru. Nakvapkajte olej do aromalampy, zachumlajte sa do hrejivého hebkého baránka a obklopte sa zelenou! 

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!