Výroba napínacích poťahov

Výroba
napínacích poťahov

Piatok 10.10.2014

V dnešnej dobe sa zákazníci pri nákupe čoraz viac zaujímajú nielen o cenu, ale aj o kvalitu a pôvod jednotlivých výrobkov. Preto sme pre Vás pripravili malé nahliadnutie do zákulisia výroby našich napínacích poťahov. Snáď bude toto zoznámenie s výrobou zaujímavé rovnako pre majiteľov týchto poťahov aj pre tých, ktorí sa ich ešte len chystajú zaobstarať.

Prvým krokom pri výrobe poťahov je výber látky podľa požiadavky zákazníka. Na napínacie poťahy sú používané veľmi pevné látky zo zmesi bavlny a polyesteru, ktoré sú odolné voči opotrebovaniu. Od výrobcu sa látky prevážajú navinuté na rolkách, aby nedošlo k ich poškodeniu pri preprave a boli pripravené na ďalšie spracovanie.

Ďalším krokom je farbenie látok, aby bolo docielené vybraného dezénu. Tento proces podlieha prísnej kontrole, farby musia byť stále, odolné proti oteru a častému praniu. Výrobcovia na tento účel používajú celý rad testov, len ak sú výsledky vynikajúce, putujú rolky s farebnými látkami na ďalšie spracovanie.

A teraz sa už dostávame k samotnému šitiu. Inak sa zaobchádza s látkou, ktorá už z výroby obsahuje potrebné percentá elastanu, teda je roztiahnuteľná. Iný proces čaká látku, ktorá elastická nie je. Jej elasticity výrobca docieli tak, že strojovo prišije na rubovú stranu veľmi tenké gumičky vodorovne aj zvisle. Látka je potom dokonale roztiahnuteľná oboma smermi a perfektne padne.

Ďalším krokom je rezanie látky podľa vybraného strihu. Rolky sú nasadené na rezací stroj, ktorý veľmi presne a s čo najmenším odpadom vyreže požadovaný tvar.

Aj u výroby napínacích poťahov platí známe príslovie "Dvakrát meraj a raz rež."

Akonáhle sú jednotlivé diely narezané, tak sa vo vozíkoch prepravujú do šijacej dielne.

Šitie je pri výrobe poťahov najzložitejší proces, ktorý je závislý na dobre nastavených šijacích strojoch i na skúsenosti a šikovnosti zamestnancov, pod ktorých rukami sa postupne narezané kusy látok začnú meniť v hotové poťahy.

Po ušití nasleduje ďalší veľmi dôležitý krok, ktorým je kontrola každého ušitého poťahu. Len dôsledne vykonaná kontrola totiž zaručí, že sa výrobok dostane k zákazníkovi v perfektnom stave.

Až po skontrolovaní sa poťahy môžu poskladať a zabaliť.

Nakoniec sa zabalené poťahy podľa jednotlivých modelov, veľkostí a farieb označia a roztriedia do krabíc. V krabiciach sú potom ďalej expedované k zákazníkom po celom svete.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!