Vyberte svojmu dieťaťu správny matrac

S príchodom nového člena rodiny musíte zabezpečiť a premyslieť mnoho vecí. Jednou z najdôležitejších je kde a na čom váš prírastok bude spať. Na začiatku života totiž dieťa väčšinu dňa trávi spánkom – a v ňom sa uskutočňuje veľká časť jeho telesného a duševného vývinu. Zle zvolený matrac môže spôsobiť vývoj alergií, zlé držanie tela a rastové deformácie. Ako teda poskytnúť svojmu najmenšiemu ideálne miesto na spanie?

Deti do 3 rokov
V prípade tých najmenších nie sú vhodné žiadne extrémy – ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý matrac nie je vhodný. Matrac by mal byť pevný, aby umožnil dieťatku dobre dýchať, ale dostatočne flexibilný, aby sa prispôsobil jeho stavbe tela. Na matrac jednoznačne zadovážte chránič matraca – aby ste predišli množeniu baktérií a roztočov, je vhodné čo najčastejšie prať podložku, na ktorej priamo vaše dieťa leží. Samotný matrac vyperiete ťažšie, než praktický chránič. Dbajte aj na to, aby matrac vypĺňal celý priestor postieľky. Inak by sa v noci mohol váš poklad niekde zakliesniť.

Deti od 3-13 rokov
V tomto veku už kupujete dieťatku veľkú posteľ a s tým súvisí aj nový matrac. Keďže je vaša ratolesť ešte stále vo vývoji, matrac by mal byť pevnejší. Určite sa vyhnite zónovaným matracom, ktoré sú navrhnuté na dospelú postavu, a dieťaťu nevyhovujú. Odporúča sa skôr penový matrac, prípadne aj tradičný pružinový. Samozrejmosťou by mal byť opäť snímateľný obal na matrac alebo chránič, ktorý ľahko vyperiete. Ak máte staršiu posteľ a matrac po súrodencovi a nie veľa finančných prostriedkov, skúste tento krycí matrac Bamboo komfort – je hypoalergénny, má skvelé ortopedické vlastnosti a je opatrený snímateľným poťahom.

Tínedžeri 13-19 rokov
Tu už vyberajte matrac podľa váhy tela a obľúbenej polohy v spánku vášho potomka. Čím vyššia je jeho váha, tým tvrdší by matrac mal byť. Ak leží väčšiu časť noci na boku, mali by ste zvoliť mäkší matrac, ak na chrbte alebo na bruchu bude preňho vhodnejší ten tvrdší. U tínedžera už môžete zakúpiť aj zónovaný matrac s miestami s rozličnou tvrdosťou. Podľa objemu finančných prostriedkov, ktoré ste ochotný do matracu investovať, premyslite druh materiálu, jeho antibakteriálne vlastnosti, záruka. Samozrejmosťou by mal byť opäť snímateľný chránič matraca pre maximálnu hygienu.

Ak vás zaujíma výber matraca pre dospelých a základné druhy materiálov, prečítajte si predchádzajúci článok Ako si vybrať správny matrac.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!