Vianoce 3x inak – z opačných strán sveta

Vianoce sú jedinečným sviatkom, ktorý má svoju špecifickú atmosféru bez ohľadu na to, koľko krát ste ich už zažili. Vneste trocha sviatočnej pohody a útulnosti aj do vašej obývačky. Inšpirujte sa tipmi z iných krajín. Stačí trocha tvorivosti a šikovnosti, a aj vaša obývacia izba sa stane originálnym vianočným rajom.

Tradičné slovenské
Inšpirujte sa zvykmi a obyčajami vašich starých materí. Oriešky a jabĺčka, sušené ovocie, maľované medovníčky – to všetko poslúži ako ozdoby na rozvoniavajúcu jedličku alebo smrek. Použitie vetvičky ihličia aj na skrášlenie okenných rámov či na garniže. Vaši predkovia možno citrusové plody hojne nevyužívali, napriek tomu však medzi vianočné dekorácie môžete zaradiť aj pre prírodný osviežovač vzduchu – mandarínku či pomaranč, napichaný aromatickým klinčekom. Táto kombinácia nielenže skvelo vonia, ale aj esteticky vyzerá, pokiaľ klinček symetricky usporiadate do ľubovoľných ornamentov.

Americká klasika
Sám doma, Grinch či akýkoľvek iný americký film s vianočnou tematikou. Čo majú spoločné? Všadeprítomnú výzdobu vo farbách červenej, tmavozelenej a zlatej či striebornej. Inšpirujte sa touto klasickou farebnou kombináciou aj vo svojej obývačke. Použite napríklad tento napínací poťah v krásnej bordovej a zmeňte vzhľad vašej sedacej súpravy. Ochránite ju tak navyše aj pred drobnými nehodami, ktoré sa na oslavách môžu prihodiť. Tmavozelený stromček s pozlátenými ozdobami, zopár červených sviečok a vianočná ruža v ručne vymaľovanom črepníku – obývačku, ktorá dýcha klasickou eleganciou máte už aj vy.

Japonsko vo vianočnom šate
Zem vychádzajúceho slnka je povestná svojím minimalistickým dizajnom. Zoberte si z neho to najlepšie a vytvorte si originálne vianočné ozdoby. Umenie skladania papiera origami zožalo úspech po celom svete. Presnými predpísanými pohybmi dokážete poskladať zvieratá, rôzne druhy kvetov, či nebeské telesá. Vyrobte si napríklad tieto vianočné ruže, hviezdy a ozdobte nimi stôl, záclony, stromček. Inšpiráciu nájdete aj v tradičnom japonskom umení aranžovania kvetov – ikebana. Zjednodušte a prispôsobte ho Vianociam. Na obdĺžnikový kus polystyrénu špendlíkmi pripevnite čerstvé ihličie, sviečku a ľubovoľnú dekoráciu. Môžete použiť i kúsky vaty na ilúziu snehu. Jednoduchá, netypická dekorácia je na svete a na vašom stole!

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!