Staráte sa o svoju sedaciu súpravu správne?

Sedacia súprava je investícia na dlhšiu dobu. Preto si poriadne premyslite nielen jej nákup, ale sa o ňu aj náležite starajte. Správnou starostlivosťou totiž viete životnosť sedačky výrazne predĺžiť.

Prevencia nad zlato
Ako u ľudskej vitality, aj pri starostlivosti o gauč platí – prevencia je pol zdravia. Domáci miláčikovia, deti, nápoje, svetlo – to všetko môže nepriaznivo vplývať na povrch vašej sedačky. Preto:

  • Ak je to možné, nedávajte sedačku na priame slnečné svetlo. Predĺžite tak sýtosť a sviežosť farieb.
  • Naučte tiež svojho psa alebo mačku ležať niekde inde. Chlpy, škrabance od pazúrikov, či špina, čo si donesú v srsti, to všetko ničí váš gauč.
  • Ak chcete povrch sedacej súpravy uchrániť najlepšie, kúpte si napínacie poťahy. Ľahko ich navlečiete a rovnako jednoducho aj vyperiete. Ideálna ochrana sedacej súpravy pri malých deťoch či neposedných domácich miláčikoch.

Kožená vs. Látková
Materiál, z ktorého je povrch sedačky vyrobený, určuje aj spôsob údržby. Najčastejšie v predajniach nájdete gauče kožené alebo látkové. V oboch prípadoch platí, že nesmiete zanedbávať pravidelné čistenie povrchu svojej sedacej súpravy. Raz týždenne očistite poťah vysávačom s nástavcom na čalúnenie pri nízkom výkone u látkovej sedačky a handričkou navlhčenou destilovanou vodou pri koženej. Dvakrát za rok tiež svoju koženú sedačku impregnujte na to určenými prípravkami, aby si koža udržala svoju pružnosť a farbu. V žiadnom prípade nepoužívajte bežné čistiace prostriedky.

Na škvrny správne
Každému sa už podarilo niečo vyliať či vysypať a odstraňovanie škvŕn sa stalo dôležitou schopnosťou. Ako to teda robiť správne? Najskôr obrúskom odsajte prebytočnú tekutinu. Na škvrnu nalejte čistú vodu a vytierajte z poťahového materiálu jemnými krúživými pohybmi. Potom nechajte voľne vyschnúť. V prípade potreby radšej opakujte proces niekoľkokrát, než by ste mali drhnúť raz, dlho a zúrivo, a rozotrieť škvrnu do väčšej plochy. Ak máte koženú sedačku, určite sa vyhnite fénu a umelým vysúšačom veľkým oblúkom – koža by mohla popraskať a vy si tak zničíte dobrú sedačku.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup