Propolisová masť 50 ml, Dr. Popov
Dostupnosť:
Vypredané
Cena
3.40 €
Ďalšie v kategórii
  • prírodný produkt
  • obsahuje mnoho liečivých bylín
  • český výrobok

Kedy propolisovú masť použiť:
Propolisová masť je vynikajúci pomocník v starostlivosti o pleť podráždenú slnečným žiarením. Veľmi dobre sa hodí aj na starostlivosť o pokožku pri popáleninách a uštipnutí hmyzom. Pre svoje účinky možno propolisovú masť úspešne použiť pri starostlivosti o popraskané päty a ruky, je totiž vhodná na zmäkčenie kože. Ďalej ju môžete použiť aj pri ošetrovaní pokožky v okolí vredov predkolenia, zahnisaných raniek a pri iných kožných problémoch. Masť má blahodarné účinky pri starostlivosti o niektoré typy lupienky a plesní a dobre taktiež pôsobí pri svrbení pokožky. Propolis patrí k najstarším prostriedkom slovanskej medicíny a táto masť patrí medzi najobľúbenejšie masti vôbec.

Z čoho sa propolisová masť skladá:
Základom propolisovej masti je výťažok z propolisu, známeho tiež ako včelí git, včelí tmel alebo smolka. Propolis je oranžová látka (pôvodne živica a živiciam podobné rastlinné šťavy), ktorá vzniká vo vnútri včelieho úľa. Včely živicu obohatia pomocou svojho sekrétu a tým vzniká propolis. Najprv skôr lepkavá a mazľavá látka, neskôr stuhne. Včely používajú propolis pri dezinfekcii úľa a k upchávaniu škár v ňom. Propolis má silné protibakteriálne, antiseptické účinky a užívali ho už starí Egypťania.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

Prečo obsahuje propolisová masť aj iné prísady:
Propolisová masť Dr. Popova je obohatená o med a pravý včelí vosk. Med umocňuje pozitívne účinky propolisu a včelí vosk má výborné ochranné a hydratačné schopnosti. Vďaka medu a včeliemu vosku sa tak zvyšuje celková kvalita masti.

Ako propolisovú masť správne aplikovať:
Než začneme propolisovú masť užívať, jé vhodné vyskúšať znášanlivosť masti na vnútornej strane ramena. Ak koža nezčervená či sa nevytvoria pupienky, môžeme propolisovú masť bez problémov užívať. Pred použitím masti sa ďalej odporúča postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Propolisovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. Správna aplikácia masti pomáha zvyšovať jej následný účinok.

Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, med, propolis

Balenie: 50 ml

Záruky pre Váš nákup

Tovar SKLADOM odosielame ihneď
Ikona Doprava nad 55 € zadarmo
2 roky záruka na tento výrobok
30 dní možnosť vrátenia tovaru
Platba pri prevzatí tovaru
Ikona Zľavový kupón na budúci nákup

Hodnotenie (0)

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup