Praktické tipy na zútulnenie chalupy

Život v meste vie byť poriadne vyčerpávajúci. Chalupa so záhradkou je miestom, kam si od neho chodíte oddýchnuť a zrelaxovať. Nielen pohľad na prírodu však pôsobí upokojujúco na vaše zmysly. Aj interiér chaty si viete upraviť tak, že sa vám odtiaľ nebude chcieť odísť. Ako ho čo najviac zútulniť? 

Dobrý bytový textil nad zlato

Záclony, vankúše, prikrývky či obrusy – to všetko dodáva obydliu akúsi atmosféru mäkkosti a pohodlia. Napríklad táto sada prikrývky a vankúša s potlačou imitujúcou seno sa skvele hodí do prostredia domu v lone prírody. Vyzdobte si svoju chalupu roztomilými látkovými záclonkami, prikryte stôl zaujímavým obrusom. Do víkendovej chatky sa skvele hodí napríklad patchwork, o ktorom si môžete viac prečítať tu. Touto technikou si z ústrižkov starých látok hravo vyrobíte akýkoľvek druh bytového textilu, ktorý bude mať navyše pre vás nostalgickú hodnotu.

Hrejivý baránok pre chladné večery

Na chalupu nechodíte len v lete. Jesenné, jarné, či zimné večery vedia byť poriadne studené, preto potrebujete niečo, čo vás spoľahlivo zahreje. Hrejivý baránok z mikrovlákna skvele izoluje teplo, je hebký na dotyk a jeho príjemný dizajn zároveň poteší vaše oko. Zachumlajte sa do baránka a vychutnajte si západy slnka s teplým čajom v ruke.

Myslite aj na svojich domácich miláčikov

Chalupu väčšinou nezariaďujete najnovším nábytkom, ten si nechávate doma. Ak máte navyše aj veľmi živého domáceho miláčika, vyzerá vaša sedačka už za krátky čas asi poriadne opotrebovane. Praktickým riešením je obaliť ju atraktívnym napínacím poťahom. Váš pes tak môže pokojne ležať pri vás na gauči, pretože poťah jednoducho zvlečiete a vyperiete doma v práčke. Nielenže chráni sedačku pred opotrebovaním, ale aj zvyšuje hygienu na chalupe.

Radosť v detailoch

Kľúčom k zútulneniu interiéru sú detaily. Fotky vašich najbližších, sviečky, rozkošné staré šálky a riad, či predmety, ktoré vám ostali ešte po rodičoch a starých rodičoch. Môže to byť gramofón, starodávna žehlička či rádio. Vintage štýl je teraz v móde, prehrabte sa teda starými „haraburdami“ v podkroví. Možno skrývajú netušené poklady, ktorým chýba len malá oprava. Tieto drobnosti dodajú chalupe rodinné teplo a romantickú atmosféru.

Urobte maximum pre svoj komfort i na chalupe. Zútulnite si priestor pomocou nenáročných, šikovných trikov a vytvorte si svoju malú oázu pokoja.

 

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup