Pagaštanová masť 50 ml, Dr. Popov
Dostupnosť:
Vypredané
Cena
2.85 €
Ďalšie v kategórii
  • prírodný produkt
  • obsahuje mnoho liečivých bylín
  • český výrobok

Kedy pagaštanovú masť použiť:
Pagaštanová masť je určená predovšetkým k masáži, masáž totiž prináša úľavu pri obmedzenej hybnosti kĺbov, chrbtice alebo pri bolestivej artróze. Rovnako tak pomáha masáž pri natiahnutých svaloch a s úspechom sa využívajú blahodarné účinky masti pri starostlivosti o dolné končatiny. Pri borelióze môžete masážou zmierniť bolesť kĺbov a tiež pomôcť zabrániť opuchom kĺbov. Kvety pagaštanu napomáhajú zlepšovať žilový odtok a majú silné protizápalové účinky. Pagaštanová masť je určená najmä pre staršiu generáciu a pre osoby so sklonom k ​​artróze a zníženej pohyblivosti kĺbov. Masť je vyrobená podľa starej rodinnej tradície.

Z čoho sa pagaštanová masť skladá:
Základom pagaštanovej masti sú kvety pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum), bežne známeho ako gaštan konský. Pagaštan pochádza z Balkánu a Malej Ázie, v Európe je pestovaný ako okrasný strom, ale vďaka svojim liečivým látkam patrí dlhodobo aj do bylinkárstva. Zbierajú sa hlavne jeho plody, kvety, na jar kôra a na vonkajšie použitie možno využiť aj listy. K účinným látkam pagaštanu patrí aescín, saponíny, flavonoidy, pektíny a éterické oleje. Práve aescín, flavonoidné glykozidy a triesloviny priaznivo pôsobia na krvný obeh a napomáhajú zvyšovať elasticitu ciev (dôležité pri ošetrovaní kŕčových žíl). Pagaštan ďalej pomáha zvyšovať obehovú rýchlosť krvi a vyznačuje sa silným protizápalovým účinkom.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť. Pagaštanová masť obsahuje ešte pravý včelí vosk - ten má totiž výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje výslednú kvalitu masti.

Prečo obsahuje pagaštanová masť aj iné byliny:
Účinok pagaštanu konského je v masti podporený kombináciou ďalších bylín: borievkou, tymianom a čiernou bazou. Tieto byliny sa vzájomne dopĺňajú a posilňujú výsledný vplyv pagaštanu.

Ako pagaštanovú masť správne aplikovať:
Správna aplikácia mastí pomáha zvyšovať ich následný účinok. Pred použitím masti sa preto odporúča postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Pagaštanovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemnou masážou ju vtierame 2 až 3 minúty do oblasti kĺbov. Vďaka správnej aplikácii masti pomáhate zvyšovať jej účinok.

Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, pagaštan konský, tymián obyčajný, jalovec, kvet bazy čiernej, parfum (zmes prírodných silíc)

Balenie: 50 ml

Záruky pre Váš nákup

Tovar SKLADOM odosielame ihneď
Ikona Doprava nad 55 € zadarmo
2 roky záruka na tento výrobok
30 dní možnosť vrátenia tovaru
Platba pri prevzatí tovaru
Ikona Zľavový kupón na budúci nákup

Hodnotenie (0)

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup