Nepodceňte výber roštu do postele a vyspite sa do ružova

Povedali ste si niekedy po prebudení, aké by bolo skvelé, keby ste si v tom krásnom a zaujímavom sne uvedomili, že snívate? Vyskúšali by ste si lietanie, plávanie s tropickými rybami, zažili dobrodružstvá – všetko, čo v realite nemôžete. Dobrá správa je, že lucidné snívanie sa môžete naučiť.

Sololitovým doskám povedzte nie
Kvalita roštu ovplyvňuje ortopedické vlastnosti aj vzdušnosť matracu. Ak však máte v posteli namiesto roštu iba obyčajnú sololitovú dosku, z dlhodobého hľadiska tým matrac ničíte. Doska neumožňuje žiadnu cirkuláciu vzduchu a odvetrávanie vlhkosti. V priebehu krátkeho času tak môže byť váš matrac vďaka sololitovej doske plesnivý, nech ste si kúpili akýkoľvek kvalitný.

Lamelový verzus segmentový
Každý z týchto dvoch základných typov posteľových roštov je v niečom iný. Lamelové sa od seba líšia uložením pružných lamiel, ich šírkou a počtom, vzdialenosťami medzi nimi či možnosťou nastavenia tuhosti. Segmentové predstavujú vyššiu triedu medzi posteľovými roštami. Pružne podopierajú telo a ideálne rozložia jeho hmotnosť. Oba typy dostanete v polohovateľných i nepolohovateľných variantoch.

Pozor na pružinové matrace
O zladení matrace a roštu platí jedno pravidlo: na pružné rošty patria pružné matrace, tuhšie rošty znesú akýkoľvek matrac. Vysnívali ste si pružinový matrac, ale vaša posteľ disponuje polohovateľným lamelovým roštom? Tejto kombinácii sa bohužiaľ musíte vyhnúť – tuhý pružinový matrac by sa na polohovateľnom rošte poškodil. Pružinové matrace bezpečne umiestňujte iba na pevnejšie, nepolohovateľné rošty. Naproti tomu penové matrace môžete umiestniť na akýkoľvek rošt. Sú preto praktickou súčasťou akejkoľvek domácnosti. Kombinácia studenej a pamäťovej peny, ako u matracov decoDoma, dosahuje ideálnu tvrdosť a vynikajúce funkčné vlastnosti.

Správna starostlivosť, vhodný rošt a pravidelná hygiena predĺžia životnosť vášho matraca aj o niekoľko rokov. Doprajte si komfort a investuje do skutočnej kvality. Zdravie máte len jedno.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!