Nechtíková masť 50 ml, Dr. Popov
Dostupnosť:
Vypredané
Cena
2.85 €
Ďalšie v kategórii
  • prírodný produkt
  • obsahuje mnoho liečivých bylín
  • český výrobok

Kedy nechtíkovú masť použiť:
Nechtíková masť má vďaka obsahu účinných rastlinných extraktov vynikajúce ochranné, upokojujúce, regeneračné a granulačné účinky na pokožku. Masť môžete užívať ako masážny prostriedok. Pravidelná masáž od členkov smerom ku kolenám priaznivo pôsobí zvonka na cievy dolných končatín. Nechtíková masť ďalej pomáha pri starostlivosti o pokožku (napr. pri popáleninách, ekzémoch či iných kožných problémoch). Výborne poslúži v prípade stvrdnutej pokožky - veľmi účinne totiž vypína kožu. Nechtíkovú masť môžete taktiež používať pri starostlivosti o pooperačné jazvy a pahýle.

Z čoho sa nechtíková masť skladá:
Bylinným základom nechtíkovej masti je nechtík lekársky (Calendula officinalis), ktorý pochádza zo Stredomoria, ako okrasná (ale i liečivá) rastlina sa pestuje po celej Európe. Z kvetiny sa v bylinkárstve užívajú ako celé kvety, tak aj stonky a listy. Zvyčajne sa táto bylina zbiera od skorého leta až do neskorej jesene. Nechtík lekársky obsahuje cenné liečivá: éterické oleje, kyselinu sylicovú, tuky, vosky, saponíny, flavonoidy, horčiny, živicu, slizy, organické kyseliny a taktiež čiastočne vitamín C. K účinným látkam patria ďalej žlté a červené karotenoidné farbivá, ktoré sa dobre rozpúšťajú v tukoch. Súhrn týchto liečiv pôsobí dezinfekčne, protizápalovo a veľmi dobre pomáha pri hojení poškodeného tkaniva.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá sa svojím zložením podobá ľudskému tuku. Veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky a predstavuje kvalitný nosič liečivých látok obsiahnutých v bylinách. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť. V nechtíkovej masti je obsiahnutý i pravý včelí vosk, ktorý sa vyznačuje výbornými ochrannými a hydratačnými schopnosťami.

Prečo obsahuje nechtíková masť aj iné byliny:
Účinok nechtíka lekárskeho je v masti podporený ďalšími bylinami: tymiánom, kostihojom, zlatobyľom, čiernou bazou a soforou japonskou. Kombinácia týchto bylín tak dáva vyniknúť účinkom nechtíka.

Ako nechtíkovú masť správne aplikovať:
Pred použitím masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Nechtíkovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. Nechtíkovú masť môže používať doslova každý: táto masť je vhodná ako na suchú, tak taktiež normálnu a citlivú pleť.

Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, nechtík, tymián, kostihoj, zlatobyľ, kvet bazy čiernej, sofory japonskej, parfum (zmes prírodných silíc)

Balenie: 50 ml

Záruky pre Váš nákup

Tovar SKLADOM odosielame ihneď
Ikona Doprava nad 55 € zadarmo
2 roky záruka na tento výrobok
30 dní možnosť vrátenia tovaru
Platba pri prevzatí tovaru
Ikona Zľavový kupón na budúci nákup

Hodnotenie (0)

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup