Matrace z peny vs. pružinové – ktoré sú lepšie?

Najdôležitejšia dlhodobá investícia do vášho spánku je kúpa matraca. Kvalitný ideálne podopiera vašu chrbticu, po noci na nekvalitnom sa zobudíte dolámaní a so zlou náladou. Dva najbežnejšie a najpopulárnejšie typy matracov sú penové a pružinové. Porovnali sme pre vás, ktorý sa lepšie oplatí.

Výhody penových matracov
Ak sa vám vybavila spomienka na starý molitanový matrac vášho detstva, ihneď ju zaplašte. Moderné penové matrace majú kvalitou aj materiálom od molitanovej hrôzy ďaleko. Vyrábajú sa zo studenej alebo z pamäťovej (lenivej) peny. Studená je veľmi priedušná, elastická, s dlhou životnosťou. Pamäťová mení svoju tvrdosť v závislosti od teploty ľudského tela, takže sa ideálne prispôsobí vašej spánkovej polohe, nech je akákoľvek. Anatomický matrac od decoDoma je vyrobený kombináciou oboch pien, pre optimálnu oporu chrbtice a maximálne hygienické vlastnosti. Penové matrace sú cenovo dostupné. Môžete ich dať na akýkoľvek rošt, hodia sa kdekoľvek.

Nevýhody peny
Lacnejšie a menej kvalitné prevedenia môžu vykazovať nízku životnosť. Ak však zvolíte kombináciu studenej a pamäťovej peny, zmestíte sa nielen do rozumnej ceny, ale aj získate dobrú životnosť a ideálnu tvrdosť. Podmienkou je pravidelná starostlivosť, ktorá predĺži počet rokov s vaším matracom.

Výhody pružinových matracov
Pružinové matrace patria medzi tvrdé. Ak teda máte vyššiu hmotnosť alebo najradšej spíte na chrbte či bruchu, práve taký potrebujete. Kvalitné pružinové matrace si udržujú konštantnú pružnosť mnoho rokov. Musíte však dobre vybrať. Lacné varianty vás po čase môžu bolieť – keď vás uvoľnené pružiny začnú bodať do chrbta. Ideálnou voľbou sú tzv. taštičkové matrace, v ktorých je každá pružina zašitá v samostatnom obale, čo umožňuje vysokú bodovú elasticitu.

Nevýhody pružín
Jednou z najväčších nevýhod pružinových matracov je, že ich nemôžete použiť na pohyblivé rošty. Ich pružiny by sa totiž mohli poškodiť. Matrac s pružinami si teda kúpte iba v prípade, že máte v posteli pevný rošt a potrebujete skutočne tvrdý matrac. Taktiež sa neoplatí kúpiť najlacnejší a kvalitnejšie sa pohybujú vo vyšších cenových hladinách. V prípade pružinových matracov jednoducho platí, že pokiaľ chcete naozajstné pohodlie a životnosť, musíte do nich investovať.

Ak si neviete vybrať správny matrac, prečítajte si článok, ktorý sme pre vás o tomto probléme spísali tu. Anatomické matrace z našej ponuky sú však skvelou voľbou nech už spíte na boku či na chrbte, trpíte alergiou alebo je váš rozpočet obmedzený, no nechcete zľavovať z vášho zdravia.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup