Krv bohov, Rastlina nesmrteľnosti – aloe vera lieči dodnes

 

PUž tisícročia ľudstvo pozná a využíva liečivé vlastnosti zázraku prírody s menom aloe vera. Pre jej nesporné blahodarné účinky ju niektoré národy uctievali ako posvätnú. Prečo by výrobky zo staroegyptskej „Krvi bohov“ či „Rastliny nesmrteľnosti“ ani dnes nemali chýbať vo vašej domácnosti?

2 oblasti pôsobenia aloe
Táto sukulentná rastlinka pôvodom zo súostrovia medzi Arabským polostrovom a Somálskom pôsobí v dvoch oblastiach – na epitel (kožu a sliznice) a na imunitný systém. Obsahuje totiž takzvané imunomodulátory, teda látky vyrovnávajúce činnosť systému ľudskej obranyschopnosti. A to nielen v prípade jeho zníženej aktivity, ale aj zvýšenej.

Nie je aloe, ako aloe
Na svete existuje okolo 200 druhov Aloe, ale len 5 z nich má liečivé účinky. Ak si teda jedno chcete kúpiť, radšej sa poriadne uistite, že to nie je len aloe okrasné. Čo sa z tejto „Rastliny nesmrteľnosti“ pri liečení vlastne používa? Je to hlavne tekutina, obsiahnutá v jej tvrdých dutých listoch. Z tej sa potom vyrábajú gély na povrchové natieranie, či kapsuly a prášky na vnútorné užitie.

3 látky obsiahnuté v aloe, ktoré využijete v domácnosti
Výpočet zdraviu prospešných látok, ktoré nájdete v aloe vera, je takmer nekonečný. Od vitamínov A, C, B 12, cez 8 pre život nevyhnutných aminokyselín, po minerálne látky, enzýmy na podporu trávenia a mastné kyseliny. Aké jej zložky ale môžete využiť v domácnosti?

  • Saponíny – vďaka nim je aloe prírodným čistiacim prostriedkom. Nemusíte zaťažovať životné prostredie chemikáliami napumpovanými saponátmi a mydlami. Poobzerajte sa po nejako s vysokým obsahom aloe vera.
  • Ligníny – dodávajú schopnosť preniknúť hlboko pod kožu a do tkanív. V kombinácii s treťou látkou je nenahraditeľný napríklad v boji proti roztočom.
  • Antrachinóny – tieto látky nielenže účinne prispievajú k tíšeniu bolesti, pôsobia tiež baktericídne, proti plesniam a vírom. Aloe pridané napríklad do mikrovlákien chrániča na matrac efektívne ničí baktérie a bráni rozmnožovaniu choroboplodných zárodkov.

Aloe vera je skutočne nenahraditeľným lekárom a pomocníkom v domácnosti. Máte ho už aj vy? Predĺžte si život so staroegyptskou „Rastlinou nesmrteľnosti“.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup