Koža vs. Látka – čo je na sedačke lepšie?

Sedacia súprava je kúpa ak nie na celý život, tak aspoň na jeho veľkú časť. Používate ju každý deň, stojí nemálo peňazí – chcete si byť preto istý dobrým výberom. Ten sa vám na súčasnom trhu gaučov zredukuje na základnú dilemu, a to voľbu medzi dvoma hlavnými typmi – kožená alebo látková?

Výhody koženej sedacej súpravy
Mnoho ľudí sa pri rozhodovaní o budúcom zariadení svojej obývačky bojí koženého gauča. Prevláda totiž stereotyp, že je tento materiál v skutočnosti nepríjemný na sedenie v akomkoľvek ročnom období – v zime chladí a v lete je na ňom horúco. To ale platí iba o nekvalitných kožiach a koženkách. Kvalitná koža dýcha a je veľmi pohodlná. Jej čistenie je oveľa jednoduchšie ako u látky – koža nie je savá a pokiaľ vyliatu tekutinu utriete rýchlo, nezanechá žiadne stopy. Neuchytia sa na nej ani zvieracie chlpy či roztoče. So správnou starostlivosťou vám vydrží dlhé roky bez zmeny farby. Stačí ju pravidelne ošetrovať prípravkami na to určenými a nedopustiť, aby v miestnosti klesla vlhkosť pod 20 %.

Nevýhody koženej sedačky
Poškodenie tekutinou síce veľké riziko nepredstavuje, mechanické však áno. Poškriabanie či porezanie kože je ľahké a oprava o to nákladnejšia. Taktiež sa musíte pripraviť na vyššiu cenu – kvalitná koža totiž niečo stojí.

Výhody látkovej sedacej súpravy
Tento typ gaučov a kresiel nájdete v nespočetnom množstve farebných prevedení a vzorov. Pôsobia pohodlne a ani s ich údržbou to nie je také tragické, pokiaľ investujete do trocha vyššej triedy. Zakúpiť si môžete aj typy s odnímateľným poťahom, ktorý jednoducho vyperiete v práčke. V prípade ich mechanického poškodenia nie je oprava cenovo náročná. Ľahko ich tiež „prezlečiete“ do napínacích poťahov a dodáte im nový vzhľad. Cenovo sú látkové sedačky taktiež omnoho dostupnejšie.

Nevýhody látkovej sedačky
Časté vysávanie predstavuje u látkového poťahu nevyhnutnosť. Usádzaniu srsti, chlpov a roztočov sa totiž inak nevyhnete. Veľmi ľahko tiež sajú vlhkosť – to platí nielen pre náhodou rozliate nápoje, ale aj váš pot. Ak už sa teda rozhodnete pre látkovú sedaciu súpravu, voľte trošku drahšiu, ale s „nešpinivou úpravou“, ktorá odpudzuje tekutiny.

Či už si vyberiete koženú alebo látkovú sedačku, v oboch prípadoch im venujte správnu a dôkladnú starostlivosť. Ak sa opotrebuje, neváhajte siahnuť po praktických napínacích poťahoch a vynoviť jej výzor.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!