Konopela 50 ml, Dr. Popov
Dostupnosť:
Vypredané
Cena
3.40 €
Ďalšie v kategórii
  • prírodný produkt
  • obsahuje mnoho liečivých bylín
  • český výrobok

Kedy konopnú masť použiť:
Konopná masť sa vyznačuje výbornými zvláčňujúcimi a premasťujúcimi schopnosťami, preto sa hodí k starostlivosti o výrazne suchú pokožku či pri problémoch s lupienkou. Obsiahnuté účinné látky v masti podporujú prirodzenú regeneračnú schopnosť pokožky, obnovujú hydratáciu a obmedzujú tvorbu suchých a drsných miest. Konopná masť tak zmierňuje napätie pokožky a jej nepríjemné svrbenie, pretože dokáže preniknúť do všetkých vrstiev kože. Konopná masť výborne poslúži pri ekzéme alebo psoriáze - použitý konopný olej blahodarne pôsobí a napomáha ochrániť pokožku pred vonkajšími vplyvmi. Neobsahuje psychotropné látky a má príjemnú bylinnú vôňu.

Z čoho sa konopná masť skladá:
Základom konopnej masti je kvalitný konopný olej (Cannabis Sativa Seed Oil), ktorý sa získava zo semienok konopy siatej (Cannabis Sativa L.). Jedná sa o jednoročnú rastlinu, ktorá pochádza pôvodne zo strednej Ázie. Môže dorastať až do výšky okolo troch až štyroch metrov, má priamy byľ a charakteristické listy, zložené z 5 až 7 kopijovitých lístkov. Kvitne od júna do augusta. Konopný olej je cenný pre svoj vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín Omega 3 a Omega 6, teda kyseliny linolovej, alfalinolénovej a gama-linolénovej. Hojivý účinok týchto kyselín zosilňujú vitamíny A, D, E a B, ktoré sú v oleji tiež obsiahnuté. Kvalitne lisovaný olej z konopných semien prakticky neobsahuje psychotropné látky, preto nemôže konopná masť pôsobiť ako droga.

Masťovým základom je v konopnej masti čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou). Aj keď dnes rad kozmetických firiem používa syntetické látky, zostáva kvalitná bravčová masť pri príprave mastí nenahraditeľná. Svojim zložením sa podobá ľudskému tuku, veľmi dobre sa dokáže vstrebať do pokožky, nie sú na ňu známe alergie a predstavuje kvalitný nosič liečivých látok obsiahnutých v bylinách. Konopná masť obsahuje ešte pravý včelí vosk - ten má totiž výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje výslednú kvalitu masti.

Ako konopnú masť správne aplikovať:
Pred použitím masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Konopnú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. Vďaka správnej aplikácii masti pomáhate zvyšovať jej účinok.

Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, konopný olej, (zmes prírodných silíc)

Balenie: 50 ml

Záruky pre Váš nákup

Tovar SKLADOM odosielame ihneď
Ikona Doprava nad 55 € zadarmo
2 roky záruka na tento výrobok
30 dní možnosť vrátenia tovaru
Platba pri prevzatí tovaru
Ikona Zľavový kupón na budúci nákup

Hodnotenie (0)

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup