Ako zo starého nábytku urobiť nový

Kupovať každých pár rokov nový nábytok si nemôže dovoliť každý. Navyše to ani nie je ekologické. Občas však človek potrebuje zmenu a pozerať sa na stále to isté zariadenie domácnosti o chvíľu začne nudiť. Ako teda lacno vynoviť starý nábytok bez toho, aby ste museli kupovať nový? Inšpirujte sa týmito jednoduchými tipmi a vytvorte si interiér podľa vlastných predstáv.

           1) Staré skrinky + tapety = nové skrinky

Máte doma staré skrinky a poličky po prastarej mame, ktoré si ešte pamätajú Chruščova a hlboký socializmus? Chceli by ste zmeniť štýl vašej obývačky ale nechce sa vám investovať do nových kusov nábytku? Rýchlym a lacným riešením je zadovážiť si tapety vo vytúženom vzore. Namiesto drahých nových sklenených dvierok si môžete na tie staré nalepiť tapetu s vitrážovým vzorom. Pôvodnú fádnu a slnkom vyťahanú farbu dvierok vašich skriniek skryte napríklad pod tapetu s vintage vzorom dreva či kameňa. Ak sa rozhodnete pre toto riešenie finančne nenáročnej renovácie, buďte skutočne maximálne pozorný pri lepení nových vzorov. Tapetu poriadne napnite a dávajte pozor na záhyby a vzduchové bubliny.

           2) Gauč ako z predajne pomocou napínacích poťahov

Sú vaši domáci miláčikovia nepoučiteľní a nechcú prestať vyskakovať ku vám pri sledovaní televízie? Alebo si vaša sedačka pamätá všetky dobrodružstvá vašich detí a oslavy narodenín s červeným vínom a kolou? Ani v tomto prípade nemusíte všetky úspory minúť na nový gauč. Napínacie poťahy jednoducho navlečiete na sedaciu súpravu či kreslo podobne ako plachtu na posteľ. Zaberie vám to pár minút a výsledkom bude gauč na nerozoznanie od pôvodného. Sú elastické a v mnohých farebných prevedeniach a vzoroch, ktoré ľahko doladíte k zvyšku obývačky.

           3) Menej je niekedy viac – zamerajte sa na drobnosti

Ako v móde, tak aj vo finančne nenáročnej renovácii urobia veľa detaily. Vymeňte rúčky na dvierkach skriniek alebo kľučky na dverách. Spolu s novou farebnou tapetou vytvoríte dojem úplne nového kusu nábytku. Takýmto spôsobom viete zmeniť štýl celej izby. Z jednoduchého na vintage či rustikálny a naopak.

Za nový nábytok vôbec nemusíte zaplatiť veľa. Stačí trocha kreativity a vynaliezavosti a vaša obývačka sa premení na nepoznanie. Popusťte uzdu svojej tvorivosti a ušetrite.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup