Ako vybrať správny poťah

Ako vybrať
správny poťah

Pondělí 29.9.2014

Môže sa zdať, že krásna a čistá sedacia súprava určite nepôjde dokopy s deťmi, domácimi miláčikmi, jedlom a pitím. Moderné poťahy na sedacie súpravy však dokazujú, že to ide celkom jednoducho. Poťahy udržia novú sedaciu súpravu dlhšie v bezchybnom stave a rovnako tak predĺžia život starej a vysedenej sedacej súprave.

Pri výbere typu poťahov máme prakticky dve možnosti. Tradičným riešením je klasická prikrývka, ktorá zakryje len najviac namáhané časti sedačky, ako je sedák a opierka. Prikrývky volíme aj vtedy, keď má sedacia súprava veľmi neštandardné rozmery. Môžeme vyberať z veľkého množstva rôznych materiálov, skutočným hitom v poslednej dobe je mikrovlákno v barančej úprave. Tento obľúbený materiál nielen úžasne vyzerá, ale je aj veľmi príjemný, hebký a hrejivý. Opozeraná obývačka tak dostane behom chvíľky nový šmrc.

 

Ak uvažujete nad zásadnejšou zmenou, vyberte elastické napínacie poťahy, ktoré sedaciu súpravu úplne zakryjú a zmenia tak jednoducho, behom pár minút jej vzhľad.

Napínacie poťahy môžete zaobstarať nielen na sedačky a kreslá, ale aj na jedálenské stoličky. Dosiahnete tak dokonalej harmónie jedálenského kúta s obývacou izbou a verte, že to stojí za to! Poťahy sú vyrobené z veľmi odolnej kombinácie bavlny a polyesteru.

Pri výbere napínacích poťahov, sa u materiálov môžeme stretnúť s výrazmi monoelastický, multielastický a bielastický. Aj keď to znie zložito, jedná sa len o dva typy materiálu. Monoelastický materiál je pružný a roztiahnuteľný iba jedným smerom. V našej ponuke nájdete z tohto materiálu napríklad poťahy od španielskej firmy Nueva Textúra. V prípade materiálu označeného ako multielastický alebo tiež bielastický, sa jedná o 100% pružný materiál roztiahnuteľný do všetkých smerov, ktorý sa perfektne prispôsobí najrôznejším tvarom sedacieho nábytku.

Ďalej sa materiály líšia aj svojou textúrou. Môžeme vybrať poťahy s jemnou, či výraznou textúrou a veľmi krásne vyzerajú aj bielastické poťahy s jedinečným 3D reliéfom, ktoré sú pýchou talianskej firmy Gaico. Nezabudnite však, že pred nákupom napínacích poťahov, je potrebné najprv sedaciu súpravu veľmi starostlivo zmerať. Len tak bude Vaša novo oblečená sedačka vyzerať perfektne a vy sa vyhnete sklamaniu z nesediaceho poťahu.

 

Pozrite sa na premeny, ktoré sme sami vyskúšali, a presvedčte sa, že to skutočne stojí za to!

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!