Ako si vybrať ochranný poťah na matrac

Chrániče na matrac sú nesmierne dôležitou súčasťou každej domácnosti, ktorá skutočne dbá na hygienu a zároveň chce efektívne šetriť. Ako si ho vybrať? Prečítajte si tieto praktické rady.

Prečo chránič potrebujete

Za noc vypotíte až 1 liter potu, ktorý bez ochranného poťahu vsiakne priamo do jadra matraca. Vlhké a teplé prostredie je ideálne pre množenie roztočov a rôznych baktérií, čo určite neocení nikto, kto túži po zdraví a čistote. Toto usádzanie soli a iných látok, vyplavovaných z tela potom, navyše ničí aj samotný matrac a znižuje jeho životnosť. Matrac jednoducho nevyčistíte tak dôkladne, ako látkový poťah, ktorý vyzlečiete a vyperiete v práčke. Práve preto je chránič na matrac nevyhnutnosťou v každej hygienickej a šetrnej domácnosti.

Aký druh je pre vás najvhodnejší

Pre mládež a dospelých ľudí bez zdravotných problémov stačí klasický chránič matraca – napríklad tento prešívaný chránič na matrac z mikrovlákna a netkanej textílie. Je priedušný a účinne chráni pred mechanickým poškodením a zašpinením. Ak však vyberáte ochranný poťah pre deti alebo starých ľudí trpiacich inkontinenciou, určite kúpte tento nepriepustný chránič na matrac s vodeodolnou úpravou. Vo všetkých prípadoch, kde hrozí častý kontakt s tekutinou, určite vybavte posteľ nepriepustným chráničom – jeho vrchná vrstva je z priedušného mikrovlákna, takže matrac krásne dýcha, spodná je z nepremokavého PVC. Vodeodolná úprava je v takých prípadoch nevyhnutná pre hygienu spiaceho i lôžka. Ak trpíte alergiou, skvelou voľbou pre vás bude prevedenie chrániča s aloe vera, ktoré pôsobí hypoalergénne.

Nezabudnite skontrolovať rozmery

Väčšinu chráničov na matrac od decodoma kúpite v niekoľkých rozmeroch:

  •    80 x 200 cm
  •    90 x 200 cm
  •    160 x 200 cm
  •    180 x 200 cm

Stačí len premerať váš matrac a podľa jeho rozmeru vybrať pasujúci chránič. Navlečiete ho jednoducho, ako napínaciu plachtu, pretože je dole stiahnutý gumou.

 Vybavte domácnosť chráničom na matrac a šetrite svoje zdravie i matrace. Dajte zbohom roztočom a mikróbom. Spite s pocitom bezpečia a čistoty.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!