Ako si ušiť deku

Najuniverzálnejšia prikrývka, ktorú využijete na zútulnenie domácnosti, zakrytie opotrebovaných častí sedačky, zahriatie či na piknik v prírode? Jednoznačne deka. Chcete si vyrobiť vlastnú? V takej farebnej kombinácií a s presne takými vzormi, aké sa vám páčia či hodia k zariadeniu miestnosti?

Hrejivá dekorácia
Blíži sa jeseň a s ňou prirodzená túžba po hrejivých veciach. Byty či domy si v chladnejších mesiacoch zútulňujete sviečkami, teplými farbami a dekoráciami, evokujúcimi príjemné pocity. Vhodným jesenným doplnkom vašej obývačky či spálne je aj tento hrejivý baránok z mikrovlákna. Nielenže vám s ním nikdy nebude zima, ale aj jeho dizajn poteší oči a oživí celú miestnosť. Mikrovlákno je na dotyk veľmi príjemné a na rozdiel od pravej barančej kožušiny nie je presiaknuté typickým ťažkým ovčím pachom.

Vlastnoručne vyrobená deka
Ak si však predsa len chcete ušiť svoju vlastnú prikrývku, čítajte ďalej. Existuje mnoho spôsobov, ako na to. O populárnej a jednoduchej technike tvorby textilných výrobkov – patchworku, sme písali už minule. Ak si chcete ušiť prikrývku z kúskov starých látok, prečítajte si návod tu. Ak však túžite skôr po hrejivej a mäkučkej deke, iste oceníte návod, ktorý vám prinášame dnes.

Ako na to?
Na ušitie teplej deky potrebujete: bavlnenú + fleecovú látku s protižmolkovou úpravou (rozmery podľa požadovanej veľkosti deky), základné galantérne pomôcky a perlovú ozdobnú niť.

Postup:

  1. Látku preložte lícovými stranami k sebe.
  2. Prišpendlite oba druhy látok k sebe (dôležité je nešpendliť príliš blízko kraja).
  3. Po celom obvode obšite deku stehmi. Vynechajte otvor pre obrátenie.
  4. Deku obráťte do lícovej strany. Pred obrátením nezabudnite zastrihnúť rohy.
  5. Otvor zašite skrytým stehom.
  6. Ešte raz ozdobne obšite po celom obvode novovzniknutú deku perlovou niťou. (alebo inou, ktorá sa vám páči)
  7. Hrejivá, mäkučká deka je na svete!

Nie je nič jednoduchšie, ako ušiť si vlastnú deku, a dopriať si pocit pohodlia kdekoľvek. Neváhajte túto vlastnoručne vyrobenú prikrývku doplniť vankúšom z mikrovlákna pre maximálny komfort.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup