Ako na renováciu rohovej sedačky

Určite to poznáte. Investovali ste do krásnej rohovej sedačky a pazúry vašich domácich miláčikov alebo nezbednosť vašich detí na nej zanechali trvalé stopy. Nechcete kupovať novú, radšej by ste obnovili vzhľad pôvodnej. Ako na to? Prečítajte si o možnostiach, ktoré v prípade renovácie rohového gauča máte.

           1) Prikrývka na zakrytie malého počtu nedostatkov

Pokiaľ sú ošúchané a poškodené miesta hlavne v sedacej časti na malej ploche, jednoducho ich zakryjete ladiacim prehozom. Zvoľte kontrastnú farbu pre výrazné oživenie vzhľadu alebo v pôvodnom odtieni gauča pre nenápadnejšiu zmenu. Nevýhodou prikrývky však zostáva fakt, že ľahko skĺzne a estetické nedostatky odhalí. Nie je totiž na sedačke pevne prichytená. V prípade rohovej sedacej súpravy tiež musíte použiť prehozy dva, ak chcete čo najefektívnejšie zakryť poškodené miesta, a zároveň zachovať harmonický výzor.

           2) Napínacie poťahy na kompletnú a lacnú renováciu

Trvalejšie a spoľahlivejšie riešenie, než zakryť opotrebovanosť prikrývkou, je obliecť rohovú sedačku do napínacích poťahov. Je to finančne nenáročné a natoľko jednoduché, že to zvládnete za pár minút. U napínacieho poťahu sa nemusíte báť zošmyknutia a nepríjemného faux pas pred hosťami. Pevne obopne celý rohový gauč ako druhá koža a vy sa tak môžete pokojne pýšiť úplne novým dizajnom vašej starej opotrebovanej sedačky. Napínací poťah môžete navyše kedykoľvek stiahnuť a vyprať doma v práčke, takže vám žiadna nehoda s červeným vínom nepokazí náladu.

           3) Nové čalúnenie pre trvalú zmenu

Ak je poškodenie rohovej sedačky masívne, máte okrem napínacích poťahov ešte jednu, tradičnejšiu možnosť – nanovo gauč vyčalúniť. Je to však variant finančne i časovo náročnejší. Treba si taktiež nájsť dobrého čalúnnika, pretože zmena, ktorú na vašej sedačke urobí, bude trvalá.

Ak nechcete zbytočne vyhadzovať peniaze a namiesto kúpy novej sedačky radšej renovovať tú starú, inšpirujte sa týmito radami. Najjednoduchšími a najlacnejšími riešeniami sú prikrývky a napínacie poťahy, prípadne doplnené o nové obliečky na vankúše. Už takto málo vie výrazne a efektívne zmeniť vzhľad opotrebovanej rohovej sedačky. Za málo peňazí veľa muziky – to je snom každej šetrnej gazdinky. Buďte kreatívni a praktickí, a renovujte svoj gauč pomocou týchto prostých trikov.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup