Aby váš domáci miláčik nebol na príťaž

 

Najlepší priateľ človeka, verný druh a spoločník – pre domácich maznáčikov sa nájdu mnohé mená. Pes či mačka sa stáva členom rodiny a život bez nich si už časom ani neviete predstaviť. Čo ale na toto spolunažívanie hovorí váš nábytok? Ako sa v domácnosti zariadiť tak, aby vaše stoličky, sedacia súprava či koberec vydržali čo najdlhšie?

Hygiena – pol života
Chcete predĺžiť životnosť všetkých textilných častí vášho zariadenia? Určite sa v prvom rade starostlivo venujte hygiene svojho psa či mačky. U dlhosrstých druhov to platí dvojnásobne. Očista po návrate z venčenia a pravidelné vyčesávanie srsti sú základom. Zabránite tak roznášaniu nečistôt po byte a hromadeniu chlpov, ktoré sa z hustých kobercov ťažko odstraňujú. Obzvlášť pozor si na dôkladné čistenie dávajte v domácnosti s alergikom.

Chráňte svoj nábytok efektívne
Prvý krok ste učinili a psíka či mačičku očistili. Ich pazúriky, zuby či moč však môžu vašu podlahu, stoličky, kreslá či sedačku stále poškodiť. Aby ste nemuseli kupovať stále nové zariadenie svojej obývačky, skúste napínacie poťahy. Ľahko ich navlečiete na gauč a úplne ho ním obalíte. Účinne tak zakryjú už poškodené časti a zároveň ochránia vašu sedaciu súpravu pred vznikom nových škôd. Ak vaši maznáčikovia poškodia poťahy, vymeníte ich určite oveľa jednoduchšie a lacnejšie, než celý gauč. Naučte tiež vášho psa či mačku disciplíne. Nepúšťajte ho na sedačku ani do postele, vytvorte mu jeho vlastný pelech.

Ako odstránite chlpy
Všetky gazdinky s domácimi maznáčikmi poteší tento jednoduchý a nenáročný tip na odstránenie zvieracej srsti z dreveného, skleneného a laminátového nábytku. Postačí vám utierka z mikrovlákna a trocha vody. Celé tajomstvo spočíva vo fyzike – tento materiál má v sebe elektrický náboj, ktorý priťahuje chlpy ako magnet. Vďaka vode je utierka akoby lepkavá a vypadaná srsť vašich miláčikov sa na ňu doslova prilepí.

Pravidelná hygiena, disciplína, napínacie poťahy na sedačku, kreslá či stoličky – to je základ, ktorým predĺžite životnosť vášho nábytku v domácnosti s psíkom či mačkou. Vďaka týmto zásadám nebude váš miláčik roztomilým ničiteľom zariadenia, ale potešením a radosťou.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!