5 tipov na oživenie starej obývačky

Obývacia miestnosť vám dobre slúži, všetko funguje, ale predsa len sa vám už akosi opozerala. Už niekoľko rokov sa dívate na tie isté štyri steny a skrinky, a potrebujete trochu zmeny. Tu je niekoľko trikov, pomocou ktorých vdýchnete obývačke život.

           1) Doprajte stenám novú vizáž

Farby majú ďalekosiahly vplyv na ľudskú psychiku. Kým tmavé, výrazné odtiene vás povzbudia a nabijú energiou, svetlejšie a subtílnejšie vás naopak upokoja a umožnia relaxáciu. Prečo teda nedopriať stenám nový náter a obývačke inú atmosféru? Skúste experimentovať – natrite napríklad dve steny jednou farbou a dvom nechajte pôvodnú.

           2) Renovujte starý nábytok

Nemáte peňazí nazvyš, ale najradšej by ste svoju opotrebovanú sedačku vymenili za novú? Vynovte ju lacno a rýchlo pomocou napínacích poťahov. Váš gauč dokonale a pevne obopnú, takže vytvoria ilúziu úplne nového kusu nábytku. Vyberte si spomedzi mnohých atraktívnych farieb a dizajnov, ktoré môžete zladiť so zvyškom zariadenia miestnosti a odtieňom stien. Bonusom je ich vysoká praktickosť – ľahko ich vyzlečiete a vyperiete v práčke.

           3) Dbajte na detaily

Rovnako ako v móde, aj v interiérovom dizajne záleží na detaile. Tak ako zo strohého a nudného outfitu urobí zopár vhodných doplnkov nezabudnuteľný model, aj z vašej obývačky vykúzlite pomocou niekoľkých dekorácií sviežu a zaujímavú miestnosť. Môže to byť obraz, ktorý upúta pozornosť a farebne ladí so zariadením. Alebo nové prehozy na gauč a vankúše, sošky, či koberec. Inšpirujte sa našimi staršími článkami (o šití vlastného vankúša tu, o výrobe sezónnych dekorácií tu) a spestrite si byt vlastnými výtvormi.

           4) Zmeňte postavenie nábytku v miestnosti

Niekedy postačí iba zmeniť polohu a orientáciu sedačky, kresiel, stolíka a skriniek, a vnesiete do izby čerstvý vzduch. Inšpirujte sa napríklad starovekým čínskym učením feng šuej o správnom prúdení energie a rozmiestení vecí. Alebo jednoducho nechajte pracovať svoju fantáziu a nanovo umiestnite nábytok tak, ako sa vám páči.

           5) Ozvláštnite priestor svietidlami

Predstavte si miestnosť osvetlenú len holou žiarovkou. A teraz si vybavte rovnakú izbu, ale s krásnym lustrom namiesto obyčajného drôtu, trčiaceho zo stropu. Vnímate ten priepastný rozdiel? Dajte si na výbere svietidiel záležať – poďakujú sa vám vaše oči a upútate zrak nejedného hosťa. Centrálne stropné svietidlo doplňte stojacou lampou pri vašom obľúbenom kresle, oboje zlaďte v jednotnom a zaujímavom dizajne, a vaša obývačka razom získa originálny štýl.

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup