4 ročné obdobia vo vašej obývačke

Kto by si nechcel originálne skrášliť svoju obývaciu izbu? S ročnými obdobiami sa nemusí meniť len príroda, ale aj váš príbytok. Buďte kreatívni a zároveň ekonomickí – vyzdobte si obývačku vlastnými rukami a ohúrte hostí svojou nápaditosťou. Nebude vás to stáť ani mnoho času, ani peňazí.

           1. Jar

Toto ročné obdobie sa nesie v znamení prebúdzajúcej sa prírody, nového života, kvetov, veselých farieb a Veľkej noci. Preto by aj vaša jarná tematická výzdoba mala byť v tomto duchu. Bahniatka, zlatý dážď, neskôr lúčne kvety, či umelé napodobeniny vyššie zmienených – to všetko nesmie vo vašich vázach chýbať. Pridajte k nim tiež jednoduché dekorácie z farebného papiera, ktoré zavesíte na lampu či na záclony. Zložte si napríklad týchto lietajúcich vtáčikov v štýle japonskej techniky skladania papiera origami. Nič nevnesie čerstvý jarný vietor do vášho príbytku tak, ako kvety hýriace farbami, či papierové vtáky v odtieňoch žltej a zelenej.

           2. Leto

Sýtejšie farby, slnečnice tmavá zelená a modrá, ľahké vzdušné dekorácie – to sú dominanty leta v interiéri. Chcete jednoduchú a originálnu dekoráciu, ktorá vás nestojí veľa? Skúste letný veniec zo starých látok a buďte navyše aj ekologickí.

Na jeho výrobu potrebujete: polystyrénový veniec ľubovoľných rozmerov, ihlicu a asi 200 kusov prúžkov starých látok o rozmeroch približne 2 x 3 cm. Keď ich všetky nastriháte, ihlicou ich postupne vtláčajte do polystyrénu. Dozdobiť ho môžete látkovým alebo umelým kvetom.

           3. Jeseň

Horúca čokoláda do ruky, prechádzky parkami a červeno-žlté lístie, šúchajúce pod nohami. Takéto obrazy môže vyvolávať slovo jeseň. V tomto krásnom, ale chladnom ročnom období sa prirodzene snažíte obklopiť hrejivými vecami a materiálmi, a príbytok tak zútulniť. Vhodne umiestnené sviečky, ladiace so zariadením obývačky, urobia s izbou divy. Umiestnite na gauč túto na dotyk príjemnú baránkovu súpravu z mikrovlákna v jesenných farbách a zohrejte sa pri sledovaní televízie. Môžete tiež vyrezať tekvicu do všelijakých tvarov a užiť si zábavu s vašimi deťmi.

           4. Zima

Zime tematicky dominujú Vianoce a advent, na ktoré sa interiér pripravuje už od začiatku decembra. Dekorácie by mali využívať najmä ihličie, tmavozelenú, červenú a metalické farby. Skúste z jedľových vetvičiek a kúska polystyrénu vytvoriť vlastné originálne ikebany. Na obdĺžnikový polystyrén jednoducho pomocou špendlíkov pripnite ihličnaté kúsky, a zapichnite napríklad sviečku či trhance vaty ako imitáciu snehu. Ak sa vám jarné origami vtáčiky zapáčili, poskladajte si túto jednoduchú päťcípu hviezdu. Takto vytvorené hviezdy môžete opäť zavesiť na záclony či luster, ale aj na vianočný stromček, a vytvoriť tak nezabudnuteľnú atmosféru.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!