3 rady z domácej lekárne

S chladnými ročnými obdobiami si musíte dávať väčší pozor na svoje zdravie. Zvyšuje sa riziko vírusových ochorení, už na dlhšej prechádzke zasneženou prírodou môžete prechladnúť, ak sa zle oblečiete. Kašeľ, nádcha, chrípka, bolesti hrdla – zatočte s nimi tak, ako to robili už vaše staré mamy.

1)    Poťte sa

Poznáte výrok: „Chrípka trvá bez liekov 7 dní a s liekmi týždeň.“? Toto ochorenie musíte skrátka vyležať, na jeho liečenie neexistujú žiadne skratky. Lekári naňho nepredpisujú antibiotiká, iba vám poradia potiť sa a podporovať imunitu. Pomôžte vášmu telu bojovať s vírmi a zachumlajte sa do extra hrejivého baránka z mikrovlákna či inej teplej prikrývky. Potenie môže byť niekomu nepríjemné, neexistuje však účinnejší spôsob, ako zbaviť telo škodlivín.

2)    Vykašliavanie uľahčí cibuľový sirup

Načo kupovať drahé prípravky plné umelých prísad, keď si môžete pomôcť prírodnými ingredienciami? Urobte si sirup, ktorý je vhodný nielen ako prevencia v chrípkovom období, ale aj ako účinný liek proti bolesti v hrdle a kašľu. Budete naňho potrebovať: 1 väčšiu cibuľu, 2 citróny, med. Citróny umyte mydlom a následne dôkladne opláchnite. Citrusy bývajú hojne postrekované a pesticídy vo svojom sirupe nepotrebujete. Očistite cibuľu a spolu s citrónmi ju nakrájajte na kolieska. Striedavo ich ukladajte do väčšej zaváraninovej fľaše a prelejte 1-2 PL medu. Fľašu uzatvorte a položte na radiátor  či slnečný parapet. Citrón a cibuľa pustia šťavu, ktorú potom v prípade potreby prijímajte po lyžici i niekoľkokrát denne.

3)    Vyhrejte sa zázvorom

Číňania jeho liečivé účinky poznajú už stáročia, v našich končinách zažíva jeho používanie akési znovuzrodenie. Reč je o zázvore, na Slovensku známom ako ďumbier. Čaj z tohto pikantného koreňa zahreje pri zimnici, pomáha pri podráždenom trávení a nevoľnosti, taktiež utišuje bolesť. Výborný je aj v boji proti chrípke. Pre skutočne silný horúci nápoj nastrúhajte trochu zázvoru a zalejte ho vriacou vodou. Slabšie účinky dosiahnete ponorením celého koreňa a najslabšie jeho práškovou formou, ktorá sa používa v sypaných čajoch v obchodoch. Keď nápoj trochu vychladne, vytlačte doňho citrón a pridajte trocha medu. Získate tak skvelý mix obohatený o vitamín C a minerálne látky.

Keď vás náhle skolí chrípka či iné vírusové ochorenie, doprajte si oddych a posilnite svoje telo prírodnou medicínou. Recepty vašich predkov ani dnes nestratili na aktualite.

 
 

Sledujte nás

facebook        google+        youtube

Prečo nakupovať u nás

Bezpečný nákup

Tovar skladom
pripravený pre Vás

Zaplatíte až pri prevzatí
balíčku s tovarom

2-ročná záruka
na všetky výrobky


Vám zaručuje...

Tá najlepšia a najjednoduchšia záruka.
Ak nebudete spokojní,
vrátime Vám peniaze!